Ana Sayfa
Video Galeri Foto Galeri Bize Ulaşın

Bizim de bir Gazimiz oldu...

Bizim de bir Gazimiz oldu...Gazze'ye insani yardım götüren konvoya Orduzu’dan da Arif Polat katıldı ve Gazi olarak evine döndü.

GÜNCEL > Orduzu Haberleri
637 kez okundu
08 Haziran 2010

Orduzu’nun Kaldırım Mahalle’sinde oturan iki çocuk babası Polat, İsrail askerlerinin kanlı baskınında yanağından aldığı plastik mermi izi ve lifleri koparılan sargılı eliyle yurda döndü..
Gemide yaşadıkları vahşeti sükunet içerisinde anlatan Arif Polat, "Aslında Gazze'nin bize ihtiyacı yoktur, bizim onlara ihtiyacımız varmış. Türkiye’nin her tarafından duyarlı vatandaşlarımızın katıldığı gemiye aramızda; ‘Nuhun Gemisi’ dedik.
Onların saldırısı bizi yıldırmadı. Aksine bizi daha duyarlı hale getirdi. Bir daha aynı sefer düzenlenirse yine katılmayı düşünüyorum. Zaten gemilerimiz İsrail'de duruyor. İnşallah onları daha da artırarak, daha büyük bir filo şeklinde ve büyük yolcu gemileriyle Mısır'dan bu yardımı götüreceğiz" dedi.

Polat, saldırı anını şu sözlerle anlattı:
“Sabah namazında saldırdılar. Arkadaşlarımız azami gayret sarfederek direndiler. Bize emanet edilen yardımları yerine ulaştırmak için gayret gösterdiler. 9 şehit verdik.”
Saldırı haberiyle tüm dünyadan büyük bir destek geldiğini anlatan Polat, “O günden sonraki 3 gün büyük bir destek geldi. Adeta İsrail’in beli kırıldı. Yeter ki, vahdet olsun birlik karşısında hiçbir güç duramaz” dedi.
 

PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş Yazıyı Eposta'ya Gönder Yazının Çıktısını Al
2010-2013 © Tüm Hakları Orduzu Belediyesi'ne aittir. Site Yönetimi: aliguner44@gmail.com